אבטחת מפעלים

אבטחת מפעלים הוא תחום ייחודי בעולם האבטחה המודרנית, המספק לפני הכל תכנית אבטחה מקיפה ורחבה, המותאמת באופן אישי לכל מפעל, על פי צרכיו. רמת האבטחה הנדרשת במפעל נקבעת בהתאם לאופי המפעל (הרמה הנדרשת במפעלים ביטחוניים ובתעשיות ביולוגיות שונה מזו הנדרשת במפעל פלסטיקה או טקסטיל), מיקום המפעל, היקף הציוד, שעות הפעילות ופרמטרים נוספים.

ישנם מפעלים הבוחרים בשירותי שמירה לאורך כל שעות היממה ולאורך כל ימות השבוע, בעוד שאחרים בוחרים בשעות ובימים בהם לא מתקיימת פעילות במפעל. התייחסות זו באה בהקשר להצבת שומר במפעל, אלא שתחום זה כולל אלמנטים רבים נוספים של אבטחה מתקדמת.

מפעלים לרוב מצויים באזורי תעשייה המרוחקים מן הערים ומסביבת מגורים, וזאת על מנת שלא להוות מפגע תברואתי, מוקד לרעש, או מפגעים סביבתיים נוספים אותם הם נוטים לייצר. הריחוק הזה אשר נועד להגן על שלום הציבור ואורח החיים של התושבים, מייצר מתחמים רחוקים במרחק מהותי מאזורי מגורים ומסחר, וחושף את המפעלים לסכנות פשיעה המאפיינות מבנים מבודדים.

ככל שהמפעל מחזיק במכשור ובציוד יקר ערך יותר, הוא יהווה יעד לפשיעה, לפריצות ולגניבות, כאשר מלבד אלה בעלי מפעלים מדווחים גם על פשיעה מסוגים מתקדמים ומתוחכמים יותר, בניהם ריגול תעשייתי, חבלה מכוונת, וונדליזם ועוד.

תכנית מיגון של מפעל תתבצע לאחר בחינת השטח, פרצות הבטיחות, הסיכונים והצרכים, ותוך תיאום מלא עם הבעלים ו/או הנהלת המפעל.

אבטחת מפעלים - אלופים בביטחון

בין הטכנולוגיות והכלים לאבטחת מפעלים:

מצלמות אבטחה – רישות המפעל במצלמות אבטחה המקושרות לרשת האינטרנט ומאפשרות צפיה בזמן אמת בכל הפעילות המתקיימת בשטחו. רישות מלא של המפעל במצלמות איכותיות יסייעו הן לאבטחה, מניעת פשיעה וגניבות, והן לניהול תקין ופיקוח על העובדים – על עבודה בתנאי בטיחות כנדרש ופרמטרים נוספים החשובים למעסיק.
*האפשרות לצפייה במצלמות בזמן אמת מאפשרת גם זמן תגובה מהיר על פי צורך, לכל אירוע.

מוקד פיקוח חיצוני – חברת שמירה מקצועית ומנוסה תכלול שירותי מוקד בקרה ופיקוח הערוך להגיב בזמן אמת לכל צורך, לרבות הגעה מהירה למקום ותגבור כוחות השמירה והאבטחה, תקשורת עם משטרת ישראל ושיתוף פעולה עמה והתראה על אירועים שונים.

מערכות אזעקה, מערכות אינטרקום ומעברים מורשים – גם בתוך סביבת המפעל ייתכנו אגפים וחללים אשר מורשים לעובדים מסוימים ולא לאחרים, ושליטה בפעילות המפעל מחייבת מערך טכנולוגי המאפשר נגישות לעובד לכל צרכו וצרכי עבודתו, ומניעת שוטטות לא מבוקרת וכניסה אל אגפים שלא על פי צורך. מערך טכנולוגי מתקדם של מעברים בפתיחה על פי הרשאה, רשתות תקשורת פנימית וכלים נוספים, לרבות אזעקות להתקנה ושימוש על פי צורך ועל פי הגדרה.

סיורי אבטחה – מעבר לשומר קבוע המצוי בשטח המפעל, השירות חייבת לכלול סיורים והגעה אקרית לכל חלק ואגף במבנה המפעל ומחוצה לו, לאיתור פולשים וסיכונים, וליצירת מערך אבטחה ושמירה דינמי ולא צפוי. הסיורים יכולים להתבצע על ידי השומר הקבוע או על ידי צוות ייעודי, רגלית או ברכב, בהתאם לשטח המפעל ולצרכים.

אלופים בביטחון יעזרו לכם לאבטח את המפעל!

חברת אלופים בביטחון מספקת שירותי אבטחת מפעלים יחד עם שירותי ניקיון לכל צורך ומטרה, בהתקשרויות ארוכות טווח, בהוגנות ובעלויות משתלמות. אנו פועלים בתחום בישראל מזה עשר שנים, ומונים צוות רחב בפריסה ארצית של יוצאי יחידות קרביות ובכירי התעשיות הביטחוניות, במערך יעיל, מקצועי ורחב בתכנון ויישום תכניות אבטחה. בחברה עושים שימוש בטכנולוגיות המובילות והמתקדמות ביותר, לצד כוח אדם איכותי ומנוסה.

שירות אבטחת מפעלים ניתן עבור מפעלים שונים כדי לשמור על הבטיחות שלהם, על העובדים ועל הציוד. בגלל שבמפעלים יש ציוד יקר ערך מצד אחד ופעילות מסביב לשעון מצד שני, חשוב להיעזר בשירותי אבטחה ייעודיים. השירותים ניתנים על ידי חברות אבטחה בפריסה ארצית והם מבוצעים בשטח באמצעות מאבטחים מנוסים ומוסמכים.

מפעלים נמצאים בדרך כלל באזורי תעשייה או באזורים מבודדים אחרים. המשמעות היא שבשעות הלילה כמעט ואין תנועה באותם אזורים, מה שמעלה את רמת הסיכון. בניגוד לשירותי אבטחה שמבוצעים לצורך בקרת קהל או ניטור כניסה ויציאה מצד מבקרים ואורחים, בקרת מפעלים מתבצעת מסביב לשעון ועבור בעלי עסקים שיש להם עובדים רבים וציוד יקר ערך.

באמצעות שילוב בין כוח אדם, כלים מתקדמים ואמצעים טכנולוגיים. התפקיד של כוח האדם הוא להגדיר את האיומים ולספק פתרונות, בעוד הכלים המתקדמים והאמצעים הטכנולוגיים מספקים את הגיבוי למקרה של פריצה למפעל או אירועים ביטחוניים שונים.

שירותי אבטחה בוחרים על פי מספר שנות הניסיון של החברה, מספר אנשי הצוות שעומדים לרשותה ורמת הזמינות עבור קהל היעד והלקוחות. אחרי שבודקים את הפרמטרים האלה, ניתן להשוות בין שירותי אבטחה גם לפי שיקולים של מחיר או עלות מול תועלת.

שירותי אבטחת מפעלים מאפשרים להתאים לכל לקוח את הפתרון שמתאים לו. כדי לבחור את רמת האבטחה הרצויה, לוקחים בחשבון כמה גורמים:

  • סוג המפעל
  • מיקום המפעל
  • אופי הייצור
  • היקף הציוד
  • שעות הפעילות
  • מספר העובדים

מפעלים זקוקים למאבטחים ולמוקד פיקוח חיצוני. כמו כן, יש צורך לשלב במפעל מערכות אזעקה, סיורי אבטחה ומצלמות. באמצעות השילוב בין פתרונות האבטחה הקיימים והמיועדים עבור מפעלים ניתן להבטיח עבודה רציפה מסביב לשעון ולמנוע עוגמת נפש, גניבות או אפילו פגיעה בחיי אדם.

השירות מתומחר בהתאמה אישית לצרכים של כל לקוח. מביאים בחשבון את גודל המפעל, את השעות שבהן צריך לאבטח אותו ואת מספר אנשי הצוות. במידה ומדובר על מפעל בסיכון גבוה במיוחד, יכול להיות שהאבטחה תהיה כרוכה בתוספת מחיר ותשלום.

אבטחת מפעלים מבוצעים מסביב לשעון, 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע. עם זאת, ניתן לתאם שירות רק מחוץ לשעות הפעילות של המפעל וכאשר כבר אין תנועה או עובדים שמגיעים אליו באופן קבוע.

דילוג לתוכן