אלופים בביטחון

אבטחת מפעלים

אבטחת מפעלים הוא תחום ייחודי בעולם האבטחה המודרנית, המספק לפני הכל תכנית אבטחה מקיפה ורחבה, המותאמת באופן אישי לכל מפעל, על פי צרכיו. רמת האבטחה הנדרשת במפעל נקבעת בהתאם לאופי המפעל (הרמה הנדרשת במפעלים ביטחוניים ובתעשיות ביולוגיות שונה מזו הנדרשת במפעל פלסטיקה או טקסטיל), מיקום המפעל, היקף הציוד, שעות הפעילות ופרמטרים נוספים.

ישנם מפעלים הבוחרים בשירותי שמירה לאורך כל שעות היממה ולאורך כל ימות השבוע, בעוד שאחרים בוחרים בשעות ובימים בהם לא מתקיימת פעילות במפעל. התייחסות זו באה בהקשר להצבת שומר במפעל, אלא שתחום זה כולל אלמנטים רבים נוספים של אבטחה מתקדמת.

מפעלים לרוב מצויים באזורי תעשייה המרוחקים מן הערים ומסביבת מגורים, וזאת על מנת שלא להוות מפגע תברואתי, מוקד לרעש, או מפגעים סביבתיים נוספים אותם הם נוטים לייצר. הריחוק הזה אשר נועד להגן על שלום הציבור ואורח החיים של התושבים, מייצר מתחמים רחוקים במרחק מהותי מאזורי מגורים ומסחר, וחושף את המפעלים לסכנות פשיעה המאפיינות מבנים מבודדים.

ככל שהמפעל מחזיק במכשור ובציוד יקר ערך יותר, הוא יהווה יעד לפשיעה, לפריצות ולגניבות, כאשר מלבד אלה בעלי מפעלים מדווחים גם על פשיעה מסוגים מתקדמים ומתוחכמים יותר, בניהם ריגול תעשייתי, חבלה מכוונת, וונדליזם ועוד.

תכנית מיגון של מפעל תתבצע לאחר בחינת השטח, פרצות הבטיחות, הסיכונים והצרכים, ותוך תיאום מלא עם הבעלים ו/או הנהלת המפעל.

אבטחת מפעל

בין הטכנולוגיות והכלים לאבטחת מפעלים:

מצלמות אבטחה – רישות המפעל במצלמות אבטחה המקושרות לרשת האינטרנט ומאפשרות צפיה בזמן אמת בכל הפעילות המתקיימת בשטחו. רישות מלא של המפעל במצלמות איכותיות יסייעו הן לאבטחה, מניעת פשיעה וגניבות, והן לניהול תקין ופיקוח על העובדים – על עבודה בתנאי בטיחות כנדרש ופרמטרים נוספים החשובים למעסיק.
*האפשרות לצפייה במצלמות בזמן אמת מאפשרת גם זמן תגובה מהיר על פי צורך, לכל אירוע.

מוקד פיקוח חיצוני – חברת שמירה מקצועית ומנוסה תכלול שירותי מוקד בקרה ופיקוח הערוך להגיב בזמן אמת לכל צורך, לרבות הגעה מהירה למקום ותגבור כוחות השמירה והאבטחה, תקשורת עם משטרת ישראל ושיתוף פעולה עמה והתראה על אירועים שונים.

מערכות אזעקה, מערכות אינטרקום ומעברים מורשים – גם בתוך סביבת המפעל ייתכנו אגפים וחללים אשר מורשים לעובדים מסוימים ולא לאחרים, ושליטה בפעילות המפעל מחייבת מערך טכנולוגי המאפשר נגישות לעובד לכל צרכו וצרכי עבודתו, ומניעת שוטטות לא מבוקרת וכניסה אל אגפים שלא על פי צורך. מערך טכנולוגי מתקדם של מעברים בפתיחה על פי הרשאה, רשתות תקשורת פנימית וכלים נוספים, לרבות אזעקות להתקנה ושימוש על פי צורך ועל פי הגדרה.

סיורי אבטחה – מעבר לשומר קבוע המצוי בשטח המפעל, השירות חייבת לכלול סיורים והגעה אקרית לכל חלק ואגף במבנה המפעל ומחוצה לו, לאיתור פולשים וסיכונים, וליצירת מערך אבטחה ושמירה דינמי ולא צפוי. הסיורים יכולים להתבצע על ידי השומר הקבוע או על ידי צוות ייעודי, רגלית או ברכב, בהתאם לשטח המפעל ולצרכים.

אלופים בביטחון יעזרו לכם לאבטח את המפעל!

חברת אלופים בביטחון מספקת שירותי אבטחת מפעלים יחד עם שירותי ניקיון לכל צורך ומטרה, בהתקשרויות ארוכות טווח, בהוגנות ובעלויות משתלמות. אנו פועלים בתחום בישראל מזה עשר שנים, ומונים צוות רחב בפריסה ארצית של יוצאי יחידות קרביות ובכירי התעשיות הביטחוניות, במערך יעיל, מקצועי ורחב בתכנון ויישום תכניות אבטחה. בחברה עושים שימוש בטכנולוגיות המובילות והמתקדמות ביותר, לצד כוח אדם איכותי ומנוסה.

דילוג לתוכן