אבטחת מתקנים

תחום אבטחת מתקנים כולל בתוכו משימות אבטחה ייחודיות המבוצעות בתנאים מחמירים, תוך גילוי גמישות ויצירת מערך אבטחה אופטימלי, בהתאם לצרכי המתקן. השירות יכול לספק מענה דרך קבע או מענה ארעי וזמני, למתקנים נייחים או ניידים, במבנים או בשטחים פתוחים על פי צורך. תחום זה קיים גם במסגרת הצבאית, ומספק רמה גבוהה במיוחד של אבטחה, סטנדרטים שהועתקו והותאמו גם לתחום האבטחה האזרחית.

גם בתחום אבטחת מתקנים ניתן למצוא דרגות שונות, אשר נקבעות בהתאם לאופי המתקן וייעודו, היקף ותחלופת האנשים בו, סיווג בטחוני-מודיעיני אזרחי וצרכי המקום. מתקנים רגישים הזקוקים לרמת אבטחה גבוהה מציגים צרכים שונים, ותחילת התהליך מתחיל במיפוי מלא ומקצועי של צרכי האבטחה של המתקן, במטרה ליצור מעטפת מלאה של כלים, שימוש בטכנולוגיות מתאימות והון אנושי מתאים.

בין המתקנים המאובטחים בסטנדרטים הללו ניתן למצוא שדות תעופה, תחנות רכבת, חברות תובלה (לכספים, ציוד יקר ערך, חומרים כימיים וביולוגים), מעבדות פיתוח, מיזמי פיתוח ותעשייה, תחנות כוח ועוד.

אבטחת מתקנים - אלופים בביטחון

הצרכים הייחודיים בתחום אבטחת המתקנים

מניעת ריגול עסקי – ריגול עסקי פועל הן בשוק הפרטי והן בשוק המוסדי, בניסיון של גורמים תחרותיים לפצח מידע מסווג של הארגון, לזהות תהליכי פיתוח ולהקדים אותם, לאגור מידע אישי על עובדים, לסחור במידע אסטרטגי ועוד. אחת ממטרות אבטחת המתקנים היא יצירת מערך הגנה מהיר ויעיל על המידע הקיים בארגון, ויצירת מערך חשיפה מובנה הבנוי בשכבות על פי רמות הרשאה.

הגנה על מבנים וציוד יקר ערך – מתקנים הכוללים ציוד יקר ערך, לעתים ציוד ייחודי שערכו נאמד במיליוני שקלים, מבקשים מערך מיגון מלא ולא ניתן לפריצה למבנה, תוך מניעת גישה לציוד והגבלת ניודו. לרוב הוא יכלול כלים רבים, למניעת פריצות חיצוניות, להגנה מפני גניבות בתוך הארגון ולזיהוי מקדים של פוטנציאל פשיעה.

אבטחה מפני אירועי טרור – מדינת ישראל ידעה בעבר אירועי טרור קשים, ומעמדה הייחודי כמדינה קטנה מוקפת אויבים מותיר אותה באופן תמידי חשופה לסיכון. בעוד שמערכות הביטחון של מדינת ישראל מספקות הגנה היקפית, מתקנים ייעודיים הכוללים פרצות אבטחה ורמת סיכון גבוהה דוגמת שדות תעופה, תחנות מרכזיות של תחבורה ציבורית ומתקנים הומי אדם, זקוקים למערך משלים של הגנה אזרחית, בשילוב מאבטחי מתקנים מנוסים ומקצועיים בעלי ידע ומיומנויות, יכולות תשאול ואיתור סיכונים אשר נחשפו לתחום ומכירים היטב את הסיכונים ואת הכלים למניעתם.

אבטחה ניידת – חברות וארגונים רבים מזהים את החשיפה לסכנה לאו דווקא במתקן הנייח הקיים, כי אם דווקא בתנועה ובניידות של עובדים וציוד. חברות המעבירות כסף מזומן, מכשירי חשמל, ברזל, חומרים כימיים או למעשה כל ציוד יקר ערך כלכלי או אחר, זקוקות לליווי ולשירות אבטחה בסטנדרטים גבוהים על ידי צוות מיומן, החל משלב העמסת המשאיות במתקן וכלה בפריקה ומסירה מלאה שלו לגורמים המורשים.

מאבטחי מתקנים בעלי ניסיון

אצלנו באלופים בביטחון ישנם מאבטחי מתקנים בעלי ניסיון רב שנים בעבודות אבטחה מורכבות, בסטנדרטים מחמירים של מקצועיות ושירות, באמצעות הון אנושי מוביל ומנוסה. אנו משלבים בין עובדי ביטחון מעולים, מצלמות אבטחה, מערך אזעקות ומוקד תמיכה חיצוני, לצד יחידת כלבנים למשימות אבטחה מיוחדות.

דילוג לתוכן