מאבטח אישים

אבטחת אישים היא חלק משירות שניתן על ידי חברות מקצועיות בפריסה ארצית רחבה. מטרת השירות היא להגן על אנשים חשובים שנמצאים תחת איום גבוה ורגיש, אבל אפשר להשתמש בו גם לצרכים נוספים – לייעוץ בנושא צרו קשר עם אלופים בביטחון – 073-7841828

מאבטח אישים הוא בדרך כלל מאבטח שעבר שירות צבאי מלא ויוצא יחידה קרבית, מלבד דרישות בסיסיות אלה, בשביל להיות מאבטח אישים יש לעבור קורס פיקוד או קצונה ואף להוכיח כושר גופני ובריאות איתנה.

עד לפני מספר שנים נהנו רק נבחרי ציבור משירותי אבטחת אישים. מלבד נבחרי ציבור כגון חברי כנסת ופוליטיקאים, שירותי אבטחת אישים היו שמורים עבור אנשים מפורסמים ולמעשה לכל מי שהוגדר בתור אישיות חשובה שצריך להגן עליה. אבל כיום המצב מעט שונה, כי ניתן לשכור את שירותיו של מאבטח צמוד גם עבור אנשים פרטיים ולשלל צרכים ומטרות.

מאבטח אישים - אלופים בביטחון

מה תפקידו של מאבטח אישים?

הנה כמה תפקידים שהם בתחום האחריות של מאבטח אישים ומה שיכול לתאר את החשיבות שלו עבור מערך השמירה והאבטחה:

סביבת עבודה דינאמית – מאבטח צמוד נמצא כל הזמן בתנועה. גם אם הגורם שאותו הוא מאבטח נמצא בבית או אפילו בלילה, אסור למאבטח לקפוא על השמרים. לכן התפקיד עצמו מתבצע בסביבת עבודה דינאמית ובצורה תזזיתית.
עבודה בארץ ובחו"ל – מאבטח אישים צריך להיות ערוך לכך שתהיה קריאה וביקוש לשירות שלו גם מעבר לים. כיום שירותי אבטחת אישים מתפרסים בכל רחבי העולם, תוך כדי שילוב בין עבודה בארץ ובחו"ל. במידה ומאבטח אישים מרגיש שהוא לא יכול להיות זמין בצורה כזו, כדאי לו להימנע מלכתחילה מניסיון להשתלב בתחום או בענף.
עבודה במשמרות – היתרון של מאבטח אישים הוא שניתן לשלב את העבודה עם לימודים ובמשרת סטודנט. בפועל, זה אפשרי בגלל שהעבודה עצמה היא במשמרות. הסיבה לכך שהעבודה היא במשמרות לא קשורה רק לתנאי ההעסקה, אלא גם לזה שהמאבטח חייב להיות ערני.

הדרישות למאבטח אישים

גבר או אישה שרוצים לעבוד בתחום של אבטחת אישים יכולים להציע את המועמדות שלהם לחברות שמירה ואבטחה. בשוק הפרטי, השלב הראשון הוא הגשת מועמדות על בסיס תנאי הקבלה כפי שהם מפורסמים באתרי החברות. בשלב השני, יש צורך להגיע אל מרכז הערכה ייעודי ואף לעבור ראיון אישי. אם מצליחים לעבור את הראיון, מגיעים לשלב של מבחנים פסיכוטכניים ולשלב של ועדת קבלה.

כל שלב בתהליך ההערכה והגיוס של מאבטח אישים אמור להעניק אינדיקציה טובה ליכולת שלו להתמודד עם סוגים שונים של איומים. במילים אחרות, צריך לזכור שאופי התפקיד של מאבטח אישים הוא מעט שונה בהשוואה לזה של מאבטח רגיל. אבל אם מאבטח אישים עובר את כל תהליך ההכשרה, סביר להניח שהוא יצליח להגיע אל שכר גבוה ואף ליהנות מתנאים של קביעות.

מאבטח צמוד לשלל צרכים ומטרות

כיום ניתן להשתמש בשירות של אבטחת אישים לשלל צרכים ומטרות. מלבד שירות כזה בסקטור הציבורי עבור נבחרי ציבור או אפילו ראשי ממשלה, יש סלבריטאים שמנצלים אותו בארץ ובעולם.

במקביל, שירותי אבטחת אישים יכול להתאים לבעלי הון ולאנשים בדירוג ביטחוני גבוה שהם יוצאי מערכות ביטחון. מבחינתך, השלב הבא צריך להיות יצירת קשר איתנו לקבלת פרטים נוספים בנושא.

דילוג לתוכן