אלופים בביטחון

אבטחת אישים

לאבטחה יש לא מעט נטבחים, כשהחלק האנושי בה מתקיים בעיקר לצרכי אבטחת אנשי עסקים או בכירים אחרים. אבטחה מסוג זה כמובן שונה לחלוטין מסוגי אבטחה אחרים ודורשת אמצעים וכוח אדם ברמה הגבוה ביותר.

מאבטחי אישים בכירים

מאבטחי האישים יהיו בדרך כלל יוצאי יחידות מובחרות בצבא אותם מכשירים על מנת להפוך להיות הצל של האובייקט המאובטח. למעשה, המאבטח ילווה את הלקוח בכל שהות שלו במרחב הציבורי כשהכוונה היא לשמור עליו מכל משמר בערנות שיא בכל דקה ודקה. זאת הסיבה המרכזית שלתפקיד זה נדרשים אנשים בעלי ניסיון צבאי דומה יחסית. הם צריכים להיות בעלי חושים חדים במיוחד, בעלי תושייה, עם ניסיון בקרב מגע ועם הבנה של פסיכולוגיה התנהגותית על מנת לזהות חשודים פוטנציאלים. הרעיון הוא לא רק לסכל פעולות מסוכנות ללקוח אלא גם למנוע אותם מראש עוד לפני.
קראו גם על – שירות אבטחת אנשי עסקים

אבטחת אישים

הכשרה מתאימה לאבטחה צמודה

כמובן שרק להיות יוצא יחידה מובחרת זה לא מספיק. חברת האבטחה מעבירה את המאבטחים שמגיעים אליה לעבודה קורס על מנת להפוך אותם למאבטחים צמודים. הקורסים האלו נחשבים קשים במיוחד.
הם ארוכים יחסי והמטרות שלהם מורכבות, בקורסים הללו לומדים לזהות סיכונים, לפעול למנוע ולנטרל איומים אפשריים ועוד. מאבטחים עוברים גם אימוני ירי וקרב מגע שיוכלו לסייע להם להתמודד במקרה של צרה. חלק מהלימודים של הקורס כוללים זיהוי של התנהגויות חריגות של אנשים על מנת לזהות במידה והם מהווים איום. כל אלו אמורים להפוך את המאבטח לבעל מיומנות גבוהה ויכול ביצוע מדוייקת, רק כך הוא יכול להיות איש מקצוע אמין ואיכותי בתחום אבטחת אישים.

דילוג לתוכן