אלופים בביטחון

אבטחת אתרי בניה

פשיעה באתרי הבנייה

ייעל פי נתונים ומחקרים נמצא כי היקף הגניבות מאתרי בנייה מגיע לכדי 3% מהיקף עלות הפרויקט. בין אירועי הפשיעה ניתן למצא גניבת ציוד וכלי עבודה, פירוק תשתיות וגניבת חומרי גלם (לדוגמה פרופילים מברזל שערכם בשוק הברזל רב), פירוק וגניבת ציוד קבע של דיירים לאחר התקנתם, בשלבים המתקדמים יותר (ברזים, כיורים, יחידות ומשטחי שיש, ארונות מטבח ואמבטיה), וונדליזם והשחתה ופלישה.

פלישה של זרים לאתר הבנייה עשויה להתקיים גם שלא למטרת גניבה, דוגמה מקרים של בני נוער ברוח שטות, נרקומנים והומלסים. חשוב לדעת כי מקרי פלישה כאלה מסכנים את הפולשים בחשיפה לאתר שטרם הושלמה בנייתו ועשויים לחוות תאונות , מה שבנסיבות מסוימות עשוי לעמוד לחובת הקבלן והיזם.

על מנת להימנע מכל הללו מומלץ לאבטח את אתר הבנייה בכל הכלים המקצועיים באמצעות חברת אבטחה המתמחה באבטחת אתרי בנייה.

אבטחת אתרי בנייה - אלופים בביטחון

אבטחה באתרי בנייה

אתרי בנייה הם אתרים פעילים לאורך תקופות זמן ארוכות במיוחד, וכוללים חומרים וציוד יקר ערך אשר לא ניתן לפנות ולהשיב מדי יום מסיבות תפעוליות ואחרות. שעות פעילותן מוגבלות, הן בשל החובה להתחשב בסביבה העירונית בה נמצא האתר והן בשל תנאי מזג האוויר והתאורה, במתחמים שטרם ערוכים לפתרונות תעשייתיים. האתרים לרוב נפתחים בשעת בוקר מוקדמת ופעילים וכוללים עובדים עד לשעות אחר הצהריים.

קבלנים נוהגים לגדר את אתר הבנייה, על מנת לתחום את השטח, למנוע התקרבות וסיכון בטיחותי של עובדי אורח ולהסתיר ציוד יקר ערך. יחד עם זאת, תחום הפשיעה מתוחכם ויש מי שמחפש אחר שלל מעבר לזה הגלוי אל העין, ורואה באתרי הבנייה מקור לציוד יקר ערך, בהיקפים גדולים, וברמת אבטחה מינימלית.

שעות הפעילות של שירותי האבטחה

בשעות היום קיימת תנועה של פועלים ועובדים באתר הבנייה, מה שמביא לחשיבה כי האבטחה נדרשת רק משעות אחר הצהריים עם סיום הפעילות, ועד לחידושה בבוקר, כמו גם בסופי השבוע, בהם האתר נטוש לזמן ממושך. אלא שקבלנים גילו כי דווקא התנועה באתר, יוצרת מצע פורה לגניבות גם בשעות הפעילות, כאשר ספקים, נותני שירות וקבלני משנה באים והולכים ולא תמיד נמצא באזור הקבלן הראשי המפקח על הפעילות. למעשה, כל אדם יכול להיכנס לאתר ולהציג עצמו בתור עובד, ספק או קבלן משנה ולעשות בו כרצונו, לרבות לצאת ממנו עם ציוד יקר ערך ללא פיקוח.

כלים לפיקוח ולשמירה

במטרה לאבטח באופן אופטימלי אתר בנייה ולהגן עליו מפני גניבות, פלישה, וונדליזם ונזקים אפשריים אחרים, חברת שמירה מקצועית תעבוד על פי תוכנית הכוללת מספר אלמנטים:

גידור – גידור ותיחום של שטח האתר, באופן מלא וללא פרצות, תוך הגדרת כניסה ראשית, כניסה לרכבים וכניסה לעובדים המצויה בפיקוח תמידי.

מצלמות אבטחה – הצבה של מצלמות אבטחה יאפשרו קבלת תמונה מלאה ושקיפות לכל הנוגע בפעילות האתר, פיקוח על עובדים ומיגון מלא של האתר.

הצבת שומר 24/7 – הצבת שירותי שמירה באתר למשך כל שעות היממה ובכל ימות השבוע, תוך סנכרון מלא של פעילות האתר, המורשים לפעול בו, קבלני המשנה והספקים אל מול השומר. השומר יהיה אחראי על אישורי הכניסה לאתר, סיורי אבטחה שוטפים, התראה במקרה של אירועי נזילה, שריפה או אחרים והגנה מלאה על האתר.

דילוג לתוכן